НЕЗАВИСИМЫЙ ПОРТАЛ СМЕТЧИКОВ УКРАИНЫ

НЕЗАВИСИМЫЙ ПОРТАЛ СМЕТЧИКОВ УКРАИНЫ
Главная » Статьи » Нормативная база » Налоги и отчисления

Особливості складання податкової звітності
Всі особливості податкової звітності будівельних організацій, що виконують довгострокові контракти на виконання будівельно-монтажних робіт, зосереджені в декларації з податку на прибуток підприємств, форма якої затверджена наказом № 143.
Виконавці довгострокових контрактів заповнюють рядки 01.3 і 04.7 декларації з податку на прибуток і щоквартальний додаток К2. Особливості оподатковування виконавців довгострокових контрактів ми розглянули на попередньому занятті, тому зараз зосередимося на декларації.
У рядку 01.3 декларації відображаються доходи від виконання довгострокових контрактів, визначені відповідно до пункту 7.10 ст. 7 Закону про прибуток. Цей рядок заповнюється на підставі показника рядка 01.3 таблиці 1 додатка К2, що, у свою чергу, являє собою суму двох рядків:
- рядка 01.3.1, в якому відображається сума доходу, розрахована у встановленому пп. 7.10.5 Закону про прибуток порядку (як добуток загальнодоговірної ціни довгострокового контракту й оцінного коефіцієнта виконання довгострокового договору);
- рядка 01.3.2, де відображається сума збільшення чи зменшення (зі знаком "-") валових доходів у зв’язку з перерахунком податкових зобов’язань по завершеним у звітному періоді договорам. Нагадаємо, що такий перерахунок здійснюється в порядку, визначеному в пп. 7.10.9 Закону про прибуток.
В рядку 04.7 декларації відображається сума фактичних витрат, понесених у зв’язку з виконанням довгострокових контрактів, і що відносяться до складу валових витрат. Те ж саме значення повинно бути в рядку 04.7 таблиці 1 додатка К2.
В таблиці 2 додатка К2 відображається додаткова інформація про виконання довгострокових контрактів:
- в рядку 1 - сума отриманих у звітному періоді авансів або передоплат, не віднесених для цілей оподаткування до складу валових доходів. Цей показник розраховується, як перевищення (якщо таке є) загальної суми отриманих у звітному періоді авансів і передоплат над сумою валових доходів, відображених у рядку 01.3;
- в рядку 2 - кількість довгострокових договорів, за якими в даному додатку здійснювався розрахунок доходів і витрат. При цьому виділяється кількість довгострокових договорів, виконання яких продовжується (стор. 2.1), і закритих у звітному періоді договорів (стор. 2.2).
Відзначимо, що якщо платник заповнює рядок 01.3.2 таблиці 1, це означає, що в звітному періоді довершений принаймні один довгостроковий договір, тому повинен бути заповнений рядок 2.2 таблиці 2.
Приклад 1
Підприємство в IV кварталі 2003 року уклало довгостроковий контракт на виконання будівельно-монтажних робіт терміном на 1 рік загальною вартістю 1,2 млн. грн. (без ПДВ) і одержало передоплату в сумі 400 тис. грн. (без ПДВ). Сукупні витрати на виконання контракту заплановані підприємством на рівні 800,0 тис. грн., а фактично понесені в IV кварталі склали 200 тис. грн. Протягом звітного року підприємство виконувало ще один довгостроковий контракт, що був закінчений у III кварталі. Валовий доход, отриманий в результаті його виконання за 3 квартали 2003 року, склав 350 тис. грн.
На підставі наведених даних щодо укладеного контракту, оціночний коефіцієнт виконання в IV кварталі дорівнює: 200,0 тис. грн. / 800,0 тис. грн. = 0,25. Таким чином, доход підприємства від виконання цього контракту в IV кварталі склав: 1,2 млн. грн. х 0,25 = 300 тис. грн. Як бачимо, з 400 тис. грн., отриманих як аванс, до складу доходу не включені: 400,0 тис. грн. - 300,0 тис. грн. = 100 тис. грн.
Категория: Налоги и отчисления | Добавил: UBO3 (05.07.2010)
Просмотров: 1453 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]